Jmenuji se Kateřina husár Lazarová.

Narodila jsem se v Brně, vystudovala jsem zde grafiku, která mě po dlouhé léta i živila.

Blízký vztah k pastelkám jsem měl už od útlého dětství, byl pro mne vždy krásný způsob vyjádření. Později jsem objevila i jiné média a začala s nimi experimentovat. Ovšem na škole mě uchvátila počítačová grafika a kreslení za dlouhou dobu odsunula. Později jsem zjistil, že se mohou jak výtvarné umění, tak i počítačová grafika skvěle doplňovat. Proto jsem se přihlásil do večerní výtvarné školy pana Fridricha, kde jsem se naučila základy figurální kresby. Později jsem chodila na soukromé lekce olejomalby. Dnes kombinuji různé média a experimentuji je netradičními materiály.

Poté, jak jsem postupně získala více a více výtvarných a kreativních techniků, rostla ve mně a touha, tyto informace předávají dál. Bylo to nenápadné, asi půl roku jsem vedla kreativní kurzy pro děti z azylového domu, pak kurzy pro maminky s dětmi v Salesiánském středisku, až jsem postupně dopracovala k vlastnímu ateliéru (Malujeme spolu), kde jsem tři roky vedl kurzy kreslení a malování pro dospělé .

Po dobu vedení ateliéru jsem se věnovala i vlastnímu tvorbě. V České republice jsem realizovala několik výstav jak samostatných, tak společných se svými studenty.

Nedávno můj život prošel velkou změnou a začal jsem nový život v San Diegu v Kalifornii. Kde se krom studia angličtiny plně věnuje vlastní tvorbě a zdokonalování se v ní.

Navštivte mě také na:

 

 

 

Share Button